Sel suvel läbis raamatukogu fuajee uuenduse, mille käigus loodi esimesele korrusele mõnusamad istumisnurgad ja muudeti kogu ala funktsionaalsemaks. Garderoobi ette seinale lisati ka majaplaan, millest külastajad aastaid puudust tundsid.
„Meie suureks rõõmuks on üliõpilased kiiresti omaks võtnud uued tugitoolid, mis pakuvad varasemast enam privaatsust,“ tõdes raamatukogu direktor Jaanika Anderson. „Kogu fuajee on saanud justkui uue hingamise – kui varem oli see üsna kõle, siis pastelsetes toonides vaibad, toolid ja lambid loovad palju hubasema tunde.“
Kinnisvaraosakonna arendustalituse juhataja Viljo Videri sõnul tuli raamatukogu fuajee projekti ellu viies arvestada ka Päästeameti nõuete ja piirangutega, sest ruumi ei tohi paigutada lubatust rohkem mööblit ja muid liikuvaid esemeid. „Ülikooli prioriteet on luua turvaline, kuid kutsuv ja mugav töö- ning õpikeskkond. Raamatukogu fuajee projekt on hea näide sellest, kuidas suur läbikäidav ruum mõnusaks istumisalaks muuta,“ sõnas Vider.
Lisaks istumisala laiendamisele kaasajastati infopunkti lahendust: nüüd asub see fuajee vasakpoolses osas garderoobi ees. Peatrepi kõrvale lisati kaks ekraani, millest ühel vahendatakse raamatukogu ja ülikooli üritusi, teisel aga kuvatakse konverentsikeskuses toimuvate ürituste infot. „Meie konverentsisaali ja seminariruumide kasutus on aasta-aastalt suurenenud,“ rääkis raamatukogu kultuurikeskkonna juht Lilian Mengel. „Sageli on esimest korda majja tulijatel üsna keeruline õiget ruumi leida. Suunava infoga ekraanide abil peaks see nüüd märksa lihtsam olema.“ Lisaks ekraanidele paigaldati raamatukogu ustele ja seintele vajalikud viidad ning tähised.
Fuajee ja raamatukogu viidasüsteemi projekti töötas välja disainibüroo Velvet. Suvel tehtud uuendused on raamatukogu sisekujunduse täiustamise esimene etapp. Järgmistel aastatel on plaanis viidasüsteem ühtlustada ka ülejäänud korrustel.